Oyun Devi PlayStation’ın Yeni Patronları Belli Oldu

Sony, bugün yaptığı açıklamayla PlayStation patronu Jim Ryan’ın görevini kimin devralacağını açıkladı. Buna göre Hideaki Nishino ve Hermen Hulst, oyun devinin iki yeni CEO’su olarak görev yapacak.

Teknoloji devi Sony, 2019 yılından beri PlayStation Başkanı ve CEO’su olan Jim Ryan’ın geçen yıl emekliye ayrılmasının ardından şirketin başına geçecek yeni isimleri belirledi.

Jim Ryan’ın emekliliğinin ardından Sony, PlayStation’u yönetmek için yeni bir yol haritası çiziyor. Hermen Hulst ve Hideaki Nishino, ortak CEO olarak atanarak platform ve oyun odaklı liderlik görevlerini üstlenecek. Bu hamle, Sony’nin oyun endüstrisindeki değişen dinamiklere uyum sağlama çabasının bir parçası olarak yorumlandı.

Yeni liderler 1 Haziran’dan görevlerine başlayacak.
Şu anda PlayStation stüdyoları başkanı olan Hermen Hulst, Sony Interactive Entertainment’ın (SIE) stüdyo iş grubu CEO’su olarak görevine Sony’de devam edecek. Hideaki Nishino ise SIE’nin platform iş grubu CEO’su olarak devam edecek ve her ikisi de Sony CFO ve SIE başkanı Hiroki Totoki’ye rapor verecekler.

KRİTİK ZAMANDA BAŞA GELDİLER

Sony’nin PlayStation’ı yönetmek için ilk kez ortak CEO atadığı bu dönem, son 18 aydır işten çıkarmalarla sarsılan bir oyun endüstrisinin ortasında yaşandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir